Dla szukających pracy

za granicą

Krótki poradnik i najważniejsze informacje

Szukając pracy, warto pamiętać o kilku wskazówkach, takich, które wspomogą nas w tych poszukiwaniach. Chociaż mamy wiele różnych zgłoszeń i ofert, ciężko wybrać taką, która w stu procentach by nas satysfakcjonowała. A dodatkowo lepiej przed poważnymi poszukiwaniami odnieść się do poniższych wskazówek. One na serio pomogą w wyborze i ostatecznej decyzji.

O czym należy pamiętać, szukając pracy?

To pytanie zadają sobie wszyscy ludzie, którzy zrezygnowali ze swojej pracy lub szukają pierwszego zatrudnienia. Wszystko zależy od naszych umiejętności, doświadczenia i odbytych szkoleń lub skończonych szkół. Nie tylko wyższych, ale również o charakterze technicznym.

Zastanówmy się, na co jesteśmy gotowi, a do czego lepiej się nie zatrudniać. Innymi słowy – poznajmy się raz jeszcze i oceńmy nabyte już umiejętności. To szczególnie ważne w przypadku wyboru pracy za granicą. W Niemczech na przykład bardzo istotni są specjaliści z całej branży technicznej, technologicznej czy budowlanej. To w ten sposób bardzo często zatrudnia się na dobrze płatne stanowiska Polaków. Dlatego jeżeli potrafisz spawać, murować czy wykonywać inne czynności, wymagające wiedzy i przeszkolenia, a nierzadko doświadczenia, wyszukaj ofert pracy poza Polską.

To nie jest oczywiście obowiązek – ale być może odpowiednia inwestycja?

Przed rozpoczęciem pracy za granicą

Praca za granicą w branży budowlanej

Budowlanka i praca za granicą

Taka inwestycja, jak wspominaliśmy, kryje się w wyborze odpowiedniej branży. To podstawa, jeżeli chcemy znaleźć wymarzoną pracę, nie tylko pod kątem zarobków. Dobrą opcją jest praca w szeroko pojętym budownictwie, w którym ciągle potrzeba ekspertów, specjalistów i odpowiednio przeszkolonych ludzi.

Budowlanka to branża stale rozwijająca się – poprzez rozwijanie się miast i miasteczek, a także całych metropolii. Głównie za granicą możemy znaleźć dobrze płatne stanowiska, nie tylko na pracę stałą – ale również sezonową. Wybór takiego zatrudnienia niesie ze sobą pewne konsekwencje. Na przykład przymus tymczasowego opuszczenia rodzinnego domu lub przeprowadzki z całą rodziną. Ale wiele dobrych agencji pracy oferuje bardzo ciekawe warunki zatrudnienia u zleceniodawców i przyszłych pracodawców – zakwaterowanie dla pracownika czy zwrot kosztów podróży. 

Warto się zastanowić nad każdą opcją, jeżeli podejmujemy tak ważną decyzję. Wtedy będziemy pewni, czy na pewno chcemy pracować w kraju, czy za granicą. W końcu praca jest jedną z najważniejszych rzeczy w naszym życiu – ważne, by wybrać ją mądrze.

Najnowsze oferty pracy w Niemczech

InServ Sp. z o.o. Sp. K.

ul. Przemysłowa 39/105
61-541 Poznań

NIP: PL7831750954

KRS: 0000650994

REGON: 366018261

Administracja

Tel: +48 791 335 199
Fax: +48 61 628 20 57

E-mail: biuro@inserv.com.pl

Rekrutacja

Tel: +48 577 511 922
Tel: +48 790 335 199
Tel: +48 730 850 914

E-mail: rekrutacja@inserv.com.pl


Działamy również w miastach:


F