Praca za granicą

z czym wiąże się taki wyjazd?

Najważniejsze informacje przed rozpoczęciem pracy za granicą

Praca za granicą wiąże się przede wszystkim z tym, że wjeżdżam do kraju o innej kulturze – nie tylko kulturze pracy, ale również ogólnym zachowaniu tamtejszego społeczeństwa. To niejednokrotnie poważna przeprowadzka, zwłaszcza jeżeli musimy ją połączyć z pracą stacjonarną na miejscu. Gdzie wyjechać, by czuć się dobrze? Jak poradzić sobie z pracą za granicą? 

Praca w Niemczech – popularny wybór

Większość Polaków decydujących się na wyjazd z kraju do pracy – stałej bądź tymczasowej – decyduje się na wyjazd do naszych zachodnich sąsiadów. Wiele osób wyjeżdża również dalej, na przykład do Wielkiej Brytanii. Jednak Niemcy to lepszy wybór pod kątem nie tylko zarobku w wyższej walucie, ale również pod kątem „papierów”.

Do pracy w Niemczech nie potrzebne są dodatkowe dokumenty, jak jedynie dowód osobisty, ze względu na przynależność do Unii Europejskiej. Wyjazd za przysłowiowym chlebem można połączyć również z przyspieszoną nauką języka i zbieraniem doświadczenia, które jest również bardzo konieczne. Praca za granicą może się wiązać z pracą na stałe albo z pracą tymczasową. Obojętne, co wybierzemy – ważne, by znaleźć odpowiednią ofertę pracy, idealną dla nas i naszych potrzeb.

Praca w Niemczech - od czego zacząć?

Oferty pracy za granicą

Polonia u naszych sąsiadów i praca za granicą

Aby wyjazd nie był aż tak obciążający psychicznie, ze względu na wyjazd z kraju, w Niemczech bardzo silnie działa Polonia, dzięki której można się łatwo zaaklimatyzować w nowym miejscu. To dobry wybór, ze względu na panujące wtedy warunki – dzięki Polonii można porozmawiać z kimś po pracy, nawiązać nowe więzi i stosunki, nie tylko podczas wykonywania zadań, a także w wolnym czasie.

Agencje pracy zdają sobie sprawę z potrzeby bliskości rodaków, zwłaszcza w pracy za granicą, dlatego oferują dają możliwość zatrudnienia w dużych miastach w Niemczech. 

Ich oferty są bardzo dobrze przygotowane – w końcu mamy do czynienia z doświadczonymi firmami pracy stałej i tymczasowej. Dzięki nim odnajdziemy pracę, która spełni nasze wymagania i pozwoli dorobić.

Atuty pracy za granicą
InServ - Agencja pracy za granicą

InServ Sp. z o.o. Sp. K.

ul. Przemysłowa 39/105
61-541 Poznań
NIP: PL7831750954

Biuro

Tel: +48 791 335 119
Fax: +48 61 628 20 57

E-mail: info@inserv.com.pl

Rekrutacja

Tel: +48 577 511 922
Tel: +48 730 850 914
Tel: +48 790 335 199

E-mail: rekrutacja@inserv.com.pl


Działamy również w miastach:


Rzetelna firma InServ