fbpx
Zarobki w Niemczech – Zarobki w Niemczech w branży budowlanej i remontowej

Zarobki w Niemczech – Zarobki w Niemczech w branży budowlanej i remontowej

Znalezienie dzisiaj dobrego fachowca jest na wagę złota. W obecnych czasach pracownicy z branży budowlanej i remontowej, którzy posiadają wieloletnie doświadczenie mogą naprawdę dużo zarabiać dzięki swoim umiejętnościom. Jeżeli nie uda się znaleźć dobrego zatrudnienia w kraju, to zawsze można zdecydować się na pracę za granicą. Niewątpliwie zarobki w Niemczech na budowie są wyższe niż w Polsce, ponieważ mają oni duże zapotrzebowanie na prawdziwych fachowców, których brakuje w ich kraju. Wielu Polaków zastanawia się ile się zarabia w Niemczech i czy opłaci im się tam wyjechać, aby otrzymać większe wynagrodzenie. 

O zarobkach w Niemczech – dlaczego warto? 

Zarobki w krajach Europy Zachodniej są zazwyczaj wyższe od zarobków w naszym kraju. Część Polaków wyjeżdża w dużej mierze do Niemiec do pracy, aby więcej zarobić i zaoszczędzić trochę pieniędzy. Niektórzy jadąc tam do pracy osiedlają się na stałe, inni jeżdżą tylko sezonowo, aby na przykład zarobić na dom, samochód czy studia. Niemcy są jednym z częściej wybieranych krajów przez Polaków, do których jeździ się w celach zarobkowych. Jednym z czynników jest to, że jest to kraj sąsiadujący z Polską i można częściej przyjeżdżać do ojczyzny, aby odwiedzić rodzinę i przyjaciół, jednak ważniejszym powodem są po prostu wysokie wynagrodzenia dla pracowników. 

Dlaczego warto zdecydować się na pracę za granicą? Wszyscy fachowcy z doświadczeniem zawodowym mogą się spodziewać wyższych zarobków za tą samą pracę, którą wykonują w naszym kraju. Chcesz wiedzieć ile zarabia glazurnik w Niemczech? Chciałbyś poznać zarobki spawacza w Niemczech? Poniżej opisaliśmy jakie zarobki Niemcy proponują osobom z branży budowlanej i remontowej. 

Niemcy są krajem, w którym zapotrzebowanie na pracowników ciągle rośnie, głównie w sektorze budowlanym. Dlatego też warto rozejrzeć się za pracą w tym kraju i poszukać odpowiedniej oferty, z czym nie powinno być problemu ze względu właśnie na rosnący popyt na fachowców i wyższe wynagrodzenia w tej branży. Warto porównać na przykład ile zarabia elektryk w Niemczech, a ile w Polsce i zastanowić się czy jest to korzystna opcja do wyboru. W większości przypadków hydraulik, operator CNC, ślusarz czy spawacz w Niemczech zarobki ma na wysokim poziomie i chętnie wybiera pracę w tym kraju. 

Kolejnym plusem mieszkania i pracy w Niemczech jest łatwiejszy dostęp do lekarzy, lepiej zaopatrzone szpitale i przychodnie oraz lepsze warunki dla pracowników. Rząd niemiecki dba o to, aby w ich kraju wszystkim dobrze się żyło i mieszkało, dzięki czemu pozyskują nowych mieszkańców i pracowników dla swojej gospodarki. Komfort życia w Niemczech jest wysoki, ponieważ dbają oni o swoich obywateli. Można tak wywnioskować choćby z tego ile zarabiają w Niemczech pracownicy budowlani. 

Podsumowując, jakie są plusy pracy w Niemczech?

  • wysokie zarobki, szczególnie w branży budowlanej,
  • łatwość znalezienie zatrudnienia, dużo miejsc pracy,
  • blisko do Polski,
  • dużo połączeń komunikacyjnych z Polską,
  • opieka medyczna na wysokim poziomie.

Korzyści pracy w Niemczech przez agencję pracy. 

Początkowo każdy odczuwa lęk przed opuszczeniem kraju i wyjazdem za granicę. Boimy się bariery językowej, odległości dzielącej nas od rodziny, nowych wyzwań w pracy i różnic kulturowych. Jednak zarobki elektryka w Niemczech, czy też operatora CNC w dużej mierze przekonują takich fachowców do podjęcia pracy w tym kraju. 

Aby mieć większe poczucie bezpieczeństwa i nie ponosić zbędnego ryzyka warto skorzystać z opcji zatrudnienia za granicą przez agencję pracy. Jest wtedy pewność, że nie wyjechało się do obcego kraju bez żadnego wsparcia czy pomocy w razie potrzeby. Zatrudnienie przez agencję pracy może dużo ułatwić, chociażby na samym początku swojej przygody z pracą w Niemczech. Jeżeli nigdy nie pracowałeś za granicą, to warto skorzystać właśnie z tej opcji, aby uniknąć dodatkowego stresu i ryzyka przed podjęciem niepewnego zatrudnienia w innym kraju.

Znajdź zakwaterowanie - Praca w Niemczech z zakwaterowaniem

Znalezienie pracy to jedna sprawa, drugą ważną kwestią jest zakwaterowanie. Wiele agencji pracy zapewnia swoim pracownikom nocleg, co jest niewątpliwie dużym ułatwieniem dla zatrudnionych. W niektórych przypadkach za takie zakwaterowanie jest pobierana opłata, która zazwyczaj jest odciągana od wynagrodzenia w każdym miesiącu. Inne agencje zapewniają darmowy nocleg, więc zawsze warto o to zapytać podczas rozmowy z rekruterami z poszczególnych firm. 

Ubezpieczenie za granica - Oferujemy Prace w Niemczech z pełnym ubezpieczeniem

Kolejną ważną kwestią jest ubezpieczenie na terenie Niemiec. Niezależnie od tego ile zarabia malarz w Niemczech, czy ile zarabia murarz w Niemczech, to ubezpieczenie zdrowotne jest niezbędne. Korzystając z zatrudnienia przez agencję pracy nie musimy się o to martwić, ponieważ oni organizują to za nas. Z góry przedstawiają warunki ubezpieczenia i gwarantują jego ciągłość, aby pracownicy mieli pewność, że w razie potrzeby zawsze mogą skorzystać z pomocy lekarza na terenie Niemiec. Można wówczas śmiało przystąpić do pracy, nie martwiąc się o opiekę medyczną w razie jakiegoś wypadku czy choroby. 

Praca w Niemczech bez języka - Warto spróbować!

Wyjeżdżając za granicę powinniśmy umieć chociaż podstawy języka, który jest językiem urzędowym w danym kraju. Ze względu na brak znajomości innych języków wiele osób nie decyduje się na pracę za granicą. Pomimo tego ile zarabia się w Niemczech pracownicy boją się, że nie poradzą sobie w obcym kraju bez znajomości podstawowych zwrotów i słówek po niemiecku. Dlatego też warto rozważyć możliwość zatrudnienia przez agencję pracy, ponieważ zapewniają oni kontakt z opiekunem w języku polskim, pomagają w sytuacjach kryzysowych i zawsze mogą skontaktować się z kontrahentem na terenie Niemiec. Daje to większe poczucie bezpieczeństwa, niż wyjazd na własną rękę. Ponadto w wielu przypadkach praca przez agencję zapewnia zatrudnienie nie tylko w otoczeniu niemieckich pracowników, ale też innych Polaków. Daje to możliwość współpracy z rodakami, wzajemnej pomocy i większego komfortu pracy. 

Pracuj w Niemczech z InServ

Rodzaj pracy i wykonywanych obowiązków nie różni się niczym w przypadku zatrudnienia przez agencję, a zatrudnienia bezpośredniego w niemieckiej firmie. Jeżeli chodzi o zarobki w Niemczech, to możemy spodziewać się zdecydowanie większych pensji niż w Polsce. Jeżeli pracy szuka dekarz, cieśla czy brukarz, Niemcy zarobki zaproponują na pewno duże, ponieważ zależy im na zatrudnianiu specjalistów w swoim fachu.

Praca przez agencję przynosi niewątpliwie wiele korzyści. Pośrednik organizuje nie tylko dobre zatrudnienie, ale też zakwaterowanie, ubezpieczenie i ogólną pomoc na terenie Niemiec. Jeżeli interesuje Cię praca na budowie, Niemcy, zarobki wyższe niż w naszym kraju, to korzystnym rozwiązaniem jest wyjazd właśnie przez agencję zatrudnienia. Wówczas nie musisz martwić się o wszystko naraz i możesz swobodnie skupić się na wykonywaniu swoich obowiązków, zdobywaniu doświadczenia i oszczędzaniu pieniędzy. 

Zarobki na budowie w Niemczech. 

Ile zarabia płytkarz w Niemczech? Ile zarabia hydraulik w Niemczech? Ile zarabia operator koparki w Niemczech? Takie lub podobne pytania zadaje sobie każdy, niezależnie od zawodu, kto planuje wyjechać za granicę w celach zarobkowych. Zasięgamy opinii znajomych, wpisujemy w wyszukiwarkę hasła „spawacz Niemcy zarobki”, „praca elektryk Niemcy zarobki”, dzwonimy do różnych agencji pracy z pytaniami. Do wyjazdu za granicę trzeba się dobrze przygotować i 

przeanalizować czy będzie to dla nas opłacalne. Poniżej przedstawiamy tabelę średnich zarobków brutto w branży budowlanej w Niemczech. 

ZawodyZarobki
Ile zarabia brukarz w Niemczech?13,50 € na godzinę
Ile zarabia cieśla w Niemczech? 15,00 € na godzinę
Dekarz, Niemcy – zarobki15,00 € na godzinę
Elektryk, Niemcy – zarobki15,00 € na godzinę
Ile zarabia glazurnik w Niemczech?14,50 € na godzinę
Zarobki hydraulika w Niemczech. 11,00 € na godzinę11,00 € na godzinę
Murarz, Niemcy – zarobki15,00 € na godzinę
Zarobki – CNC, Niemcy13,50 € na godzinę
Operator koparki, Niemcy – zarobki15,00 € na godzinę
Ile zarabia płytkarz w Niemczech?14,50 € na godzinę
Ile zarabia spawacz w Niemczech?14,00 € na godzinę
Ile zarabia ślusarz w Niemczech?14,00 € na godzinę
Ile zarabia tokarz w Niemczech? 14,50 € na godzinę
Ile zarabia zbrojarz w Niemczech? 15,00 € na godzinę
Ile zarabia tokarz w Niemczech? 14,50 € na godzinę
Średnie zarobki w Niemczech dla pracowników z Polski brutto

Podane powyżej kwoty wynagrodzenia, to średnia stawka godzinowa na danym stanowisku w Niemczech. Stawka może różnić się zależnie od regionu oraz doświadczenia pracownika. Wynagrodzenie może być też różne ze względu na proponowane warunki pracy, ilość godzin pracy w tygodniu, opłaty za zakwaterowanie i ubezpieczenie. Dobrze jest więc porównać warunki proponowane w różnych agencjach i zdecydować się na najbardziej korzystną. Niewątpliwie w Niemczech jest dużo miejsc pracy dla osób z sektora remontowo-budowlanego i oferują oni naprawdę wysokie zarobki dla fachowców. Najnowsze wpisy

Przeczytaj też inne nasze artykuły

Czy warto pracować za granicą
Czy warto pracować za granicą
Czy zastanawiasz się, jak dorobić? Albo jak znaleźć lepszą pracę w pełnym wymiarze? Rozważasz wyjazd do pracy za granicę, ale...

Szanowni Państwo!

W związku z sytuacją wynikającą z rozprzestrzeniania się koronawirusa, chcielibyśmy jednoznacznie podkreślić, że zdrowie naszych pracowników i kontrahentów jest dla nas absolutnie najważniejsze! Co za tym idzie, pragniemy przypomnieć, że każda z osób, która w ramach umowy z nami podejmuje pracę za granicą, objęta jest rozszerzonym ubezpieczeniem zdrowotnym i w razie zaistnienia konieczności, może pełnoprawnie korzystać z usług lokalnej służby zdrowia. Dodatkowo, przez cały czas obowiązywania umowy, każdy nasz pracownik zawsze miał nieograniczone możliwości kontaktu telefonicznego z polskim opiekunem, który na bieżąco pomaga rozwiązywać wszelkie wymagające tego kwestie i służy pełną pomocą, choćby w przypadku zaistnienia konieczności tłumaczenia.

Dodatkowo, nasi kontrahenci na miejscu dokładają wszelkich starań i – w porozumieniu z lokalnymi władzami i służbami medycznymi – wdrażają na terenie zakładów pracy wszelkie niezbędne procedury służące ochronie zdrowia pracujących tam osób. Warto przy okazji nadmienić, że w rejonach, gdzie pracują nasi ludzie nie stwierdzono przypadków zarażeń koronawirusem, a szwedzkie i niemieckie służby wykazują się bardzo dużą skutecznością w ograniczaniu rozprzestrzeniania się go na podległych im terenach.

Także w naszej siedzibie wprowadziliśmy szereg rozwiązań mających na celu zminimalizowanie możliwości zarażenia. Większa część zespołu pracuje zdalnie, pomieszczenia są regularnie dezynfekowane, a kontakty z kandydatami i kontrahentami utrzymujemy głównie za pomocą maili i telefonów.

Wyjazdy do pracy kandydatów, którzy wykazują jakiekolwiek objawy infekcji są przekładane na późniejsze terminy.

W razie pytań prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny.

Zespół Grupy InServ.

F

InServ Sp. z o.o. sk